Občanská angažovanost 2015

Centrum občanského vzdělávání: Jan Krajhanzl, Tomáš Protivínský, Ondřej Matějka, Barbora Bakošová  |  10. 6. 2015  |  Studie  |  0 komentářů


Foto: Wessex Archaeology / flickr.com (Creative Commons)

Ve výsledcích nového českého reprezentativního výzkumu mezi 3 876 dotazovanými najdete odpovědi na otázky, v čem se Češi a Češky angažují (včetně ochrany přírody a životního prostředí), co je motivuje a co všechno víme o těch, kteří jsou aktivní/pasivní.

Důležité informace o výzkumu a klíčová zjištění najdete v této prezentaci:

Materiály o výsledcích výzkumu


Média o našem výzkumu


Nejzajímavější:

Ostatní:




Jak citovat tento článek

KRAJHANZL, Jan, PROTIVÍNSKÝ, Tomáš, MATĚJKA, Ondřej, BAKOŠOVÁ, Barbora. Občanská angažovanost 2015 : Mapa české společnosti z hlediska občanské angažovanosti. Centrum občanského vzdělávání.Dostupné z: http://www.ekopsychologie.cz/vsechny-clanky/obcanska-angazovanost-2015/






Víte, jak omezený vliv mají informace o globálních změnách klimatu na postoje?

Coleman (2010) popisuje zajímavou studii, která zjišťovala, jak výše dosaženého vzdělání u členů obou největších politických stran v USA ovlivňuje jejich přesvědčení o globálních klimatických změnách. Výsledky přinesly pozoruhodná zjištění: zatímco v případě demokratů rostla s vyšším vzděláním také starost z globálních klimatických změn, u republikánů rostl s dosaženým vzděláním klimaskepticismus.

Trefně to ilustruje skutečnost, která je v psychologii dobře známá - že totiž lidé dokáží být vůči objektivním informacím často poměrně "imunní" (Futerra, 2010; O’Neill & Nicholson-Cole, 2009; Randall, 2009; Lertzman, 2008).

Více najdete v publikaci Jana Krajhanzla.

archiv >