Mapa české environmentální angažovanosti 2015
Mapa české environmentální angažovanosti 2015 vychází z výzkumu Občanská angažovanost 2015, který realizovalo Centrum občanského vzdělávání. Jednou z mnoha oblastí, kterou tento výzkum realizovaný na vzorku 3 876 respodentů zkoumal, byla kromě politické, sociální, kulturní a volnočasové angažovanosti také angažovanost environmentální. Zelený kruh zadal spoluautorům původního výzkumu, Janu Krajhanzlovi a Tomáši Protivínskému, podrobnější analýzu těchto dat, aby vznikl tento speciální report. Jeho cílem je popsat, jak se česká veřejnost environmentálně angažuje a vytvořit mapu české společnosti, která představí jednotlivé segmenty ve vztahu k environmentální angažovanosti.
Report si můžete přečíst zde.
O Mapě české environmentální angažovanosti vyšel také článek Zdeňky Vítkové v Ekolistu: Unikátní výzkum: Kolik je lidí, kteří se aktivně zapojují do ochrany přírody, a co jsou zač?
Jak citovat tento článek
KRAJHANZL, Jan, PROTIVÍNSKÝ, Tomáš. Mapa české environmentální angažovanosti 2015. Zelený kruh [online] 8. 8. 2015. Dostupné z: http://www.zelenykruh.cz/pro-ostatni/enviro_angazovanost
Víte, že dnešní děti tráví volnou hrou venku přibližně 2x až 4x méně času než generace jejich rodičů před 25-30 lety?
Průměrné americké děcko tráví spontánní hrou někde venku (na ulici, v parku, v přírodě) přibližně PŮL HODINY TÝDNĚ. Americká akademie pediatrů upozorňuje, že děti potřebují pro svůj zdravý vývoj alespoň JEDNU HODINU DENNĚ. Průměrné dítě je tedy venku 7 % z množství času, který pro své zdraví potřebuje.
Více najdete v blogu Jana Krajhanzla.