American Psychological Association: Psychology and Global Climate Change: Addressing a Multi-faceted Phenomenon and Set of Challenges

19. 3. 2014  |  Všechny články  |  0 komentářů


Foto: kygp / flickr.com (Creative Commons)

Psychologové se čím dál více zabývají klimatickými změnami, např. proč podceňujeme jejich nebezpečí, jaké mají dopady na naše duševní zdraví či co nám brání chránit klima v každodenním životě. Doporučujeme fundovanou zprávu týmu špičkových odborníků, kteří se tématem zabývali v rámci Americké psychologické asociace.

 

 

Plný text článku




Jak citovat tento článek

Psychology and Global Climate Change: Addressing a Multi-faceted Phenomenon and Set of Challenges. American Psychological Association. [online] 27. 2. 2014. Dostupné z: http://www.apa.org/science/about/publications/climate-change.aspx






Víte, jak omezený vliv mají informace o globálních změnách klimatu na postoje?

Coleman (2010) popisuje zajímavou studii, která zjišťovala, jak výše dosaženého vzdělání u členů obou největších politických stran v USA ovlivňuje jejich přesvědčení o globálních klimatických změnách. Výsledky přinesly pozoruhodná zjištění: zatímco v případě demokratů rostla s vyšším vzděláním také starost z globálních klimatických změn, u republikánů rostl s dosaženým vzděláním klimaskepticismus.

Trefně to ilustruje skutečnost, která je v psychologii dobře známá - že totiž lidé dokáží být vůči objektivním informacím často poměrně "imunní" (Futerra, 2010; O’Neill & Nicholson-Cole, 2009; Randall, 2009; Lertzman, 2008).

Více najdete v publikaci Jana Krajhanzla.

archiv >