Česká veřejnost a změna klimatu 2015

Jan Krajhanzl, Tomáš Chabada, Renata Svobodová, Zdeňka Lechnerová, Ondřej Špaček, Jan Skalík, Karel Čada  |  27. 10. 2015  |  Všechny články  |  0 komentářů


Foto: Foto: © Jan Krajhanzl

Reprezentativní výzkum Katedry environmentálních studií FSS MU podrobně zkoumal, jak Češi vnímají globální změnu klimatu a jaké aktivity v oblasti ochrany klimatu jsou ochotni podpořit.

Materiály o výsledcích výzkumu

 

Výběr ohlasů z médií

 

Další ohlasy médií




Jak citovat tento článek

KRAJHANZL, Jan, CHABADA, Tomáš, SVOBODOVÁ, Renata, LECHNEROVÁ, Zdeňka, ŠPAČEK, Ondřej, SKALÍK, Jan, ČADA, Karel. Česká veřejnost a změna klimatu 2015. Katedra environmentálních studií [online] 30. 7. 2015. Dostupné z: http://humenv.fss.muni.cz/veda-a-vyzkum/zmena-klimatu






Víte, proč má Český portál ekopsychologie ve svém logu zeleného muže?

Protože se v něm stejně jako v ekopsychologii prolíná to lidské a přírodní. Jedním z klíčových témat ekopsychologie je kontakt s přírodním světem a zelený muž ztělesňuje jak přírodní svět, tak důležitost našeho spojení s ním. Možná jste si všimli, že z úst zeleného muže vyrůstají zelené výhonky – a jedna z našich hlavních otázek přitom zní, jak s veřejností mluvit o přírodě a životním prostředí. A konečně, příroda kolem nás i v nás si zaslouží vnímavost a respekt, a my se budeme na našich stránkách opakovaně vracet k tématu, proč lidé (ne)chrání životní prostředí.

Zelený muž je nicméně symbol zahalený tajemstvím a je mnoho způsobů, jak ho interpretovat. Pokud se o zelených mužích chcete dozvědět víc, doporučujeme českou Wikipedii, povedenou bakalářskou práci Anny Němcové nebo ukázku z knihy "Cestami zelených mužů".

Logo Zeleného mužu pro nás vytvořila grafička Jana Kudrnová, kterou nám doporučili ze Sedmé generace.

archiv >