Sedmá generace: V jakém stavu se nachází zdejší zelené hnutí?

4. 3. 2015  |  Doporučujeme  |  0 komentářů


Foto: © Alžběta Stančáková

Sedmá generace se ptá významných osobností českého ekohnutí: "V jakém stavu se 25 let po Listopadu podle vás nachází zdejší zelené hnutí? A co mu přejete do dalšího čtvrtstoletí?"

Plný text článku najdete tady.
Jak citovat tento článek

V jakém stavu se nachází zdejší zelené hnutí? Sedmá generace. 2014, č. 6. [online]  Dostupné z: http://sedmagenerace.cz/text/detail/v-jakem-stavu-se-25-let-po-listopadu-podle-vas-nachazi-zdejsi-zelene-hnuti


Víte, jak omezený vliv mají informace o globálních změnách klimatu na postoje?

Coleman (2010) popisuje zajímavou studii, která zjišťovala, jak výše dosaženého vzdělání u členů obou největších politických stran v USA ovlivňuje jejich přesvědčení o globálních klimatických změnách. Výsledky přinesly pozoruhodná zjištění: zatímco v případě demokratů rostla s vyšším vzděláním také starost z globálních klimatických změn, u republikánů rostl s dosaženým vzděláním klimaskepticismus.

Trefně to ilustruje skutečnost, která je v psychologii dobře známá - že totiž lidé dokáží být vůči objektivním informacím často poměrně "imunní" (Futerra, 2010; O’Neill & Nicholson-Cole, 2009; Randall, 2009; Lertzman, 2008).

Více najdete v publikaci Jana Krajhanzla.

archiv >