Ekolist: Pět odstínů lásky k přírodě líčí kniha ekopsychologa Jana Krajhanzla

Zdeňka Vítková  |  8. 8. 2015  |  Doporučujeme  |  0 komentářů


Foto: © Alžběta Stančáková

Horolezec, myslivec, fotograf krajiny, vegan, golfista nebo třeba ekologický aktivista. Každý z nich o sobě může upřímně tvrdit, že má rád přírodu. Jenže už z jejich výčtu a toho, z jaké pozice k přírodě přistupují, je jasné, že vztah k ní bude u každého vlastně trochu jiný. Právě různorodým vztahům lidí k přírodě se věnuje nová kniha ekopsychologa Jana Krajhanzla Psychologie vztahu k přírodě a životnímu prostředí. Kniha, která může předejít mnoha nedorozuměním.

Zdá se, že se nestačí člověka zeptat, zda má nebo nemá rád přírodu. Protože lidé se zásadně liší v tom, proč ji mají rádi, co na ní mají nejraději a jak se to projevuje v jejich jednání. Jan Krajhanzl ve své knize představuje svůj vlastní koncept pěti charakteristik přístupu člověka k přírodnímu prostředí. Žádný český autor se tímto tématem dosud tak podrobně nezabýval.

Pokračování článku najdete zde.
Jak citovat tento článek

VÍTKOVÁ, Zdeňka. Pět odstínů lásky k přírodě líčí kniha ekopsychologa Jana Krajhanzla. Ekolist.cz [online] 5. 8. 2015. Dostupné z: http://ekolist.cz/cz/kultura/clanky/pet-odstinu-lasky-k-prirode-lici-kniha-ekopsychologa-jana-krajhanzla