Čierna labuť: Ekopsychológ: Len malá časť populácie reaguje na etické argumenty

Kristína Hudeková  |  19. 8. 2018  |  Doporučujeme  |  0 komentářů


Rozhovor o síle a limitech informací a etických argumentů v ochraně životního prostředí. S Janem Krajhanzlem pro portál Čierna labuť.

"Sú všetci bezcitní egoisti, keď aj napriek dostatku informácií o negatívnom dopade palmového tuku na dažďové pralesy, či emisií z automobilov ďalej pokračujú v ich používaní? O tom, prečo len malá časť populácie reaguje na etické argumenty a aké faktory zavážia pri našom správaní viac, sme sa rozprávali s ekopsychológom Janom Krajhanzlom."

Celý rozhovor je dostupný zde.
Jak citovat tento článek

HUDEKOVÁ, Kristína. Ekopsychológ: Len malá časť populácie reaguje na etické argumenty. Čierna labuť [online] 26. 12. 2016. Dostupné z: https://ciernalabut.sk/3129/ekopsycholog-cast-populacie-reaguje-eticke-argumenty/


Víte, že návštěvnost v přírodních rezervacích a národních parcích na různých místěch světa v celkovém trendu klesá?

Lidé dnes navštěvují parky přibližně o 20 % méně než v polovině osmdesátých let. Statistické analýzy vývoje návštěvnosti přitom ukázaly, že je zde úzká vazba mezi poklesem návštěvnosti a časem, který lidé tráví u televizí, počítačů, herních konzolí, v kině apod. (a také cenou benzínu, což je praktický a pochopitelný důvod). Čím více času tedy lidé tráví ve virtuálním světě, tím méně vyhledávají kontakt s divočinou.

Více najdete ve studiích Pergamse a Zaradic  (2006, 2007).

archiv >